עדכונים שלנו:

מתרגשות להציג את חברות הוועד המנהל החדשות שלנו... והפעם - עו"ד תום גל.

תום היא עו“ד במשרד גולדפרב זליגמן ודוקטורנטית באוניברסיטת ג׳נבה (UNIGE) שוויץ, למשפט בינלאומי פלילי ודיני מלחמה. בעלת תואר שני (LL.M) בהצטיינות במשפטי בינלאומי הומנטארי וזכויות אדם (2011) באקדמיה למשפט בינלאומי הומניטארי וזכויות אדם בג׳נבה, שוויץ (The Geneva Academy).

כיצד התפרצות הקורונה משפיעה על שירות בתי הסוהר?

הקשיבו לרב גונדר בדימוס ותא"ל מיל. אורית אדאטו לשעבר נציבת שירות בתי הסוהר, בראיון לפודקאסט של ה ICT

"האימפריה מכה שנית"

ד"ר גליה לינדנשטראוס ואורית פרלוב, עמיתות מחקר ב-המכון למחקרי ביטחון לאומי כותבות על ההחלטה של טורקיה להפוך את מבנה האיה סופיה באיסטנבול ממוזיאון שוב למסגד

האם איראן וסין לקראת הסכם אסטרטגי ארוך-טווח?

הניו יורק טיימס פרסם ב-11 ביולי טיוטת נוסח הסכם אסטרטגי בין איראן לסין ל-25 שנים, שהודלפה על ידי גורמים בטהראן ולמורת רוחה של בייג'ינג. לפי הטיוטה, סין אמורה לקבל עדיפות בהשקעות בתשתיות במיליארדי דולרים באיראן ואספקה סדירה של נפט וגז בהנחה משמעותית, וכן לחזק את שיתופי הפעולה הצבאיים בין המדינות.

ראיון עם שרית זהבי בנושא המתיחות בצפון

הקשיבו לחברת פורום דבורה, סגן אלוף (מיל') שרית זהבי, מייסדת ומנכ"לית Israel-Alma בראיון עם מועדון העיתונאים JPC - The Jerusalem Press Club, בנושא המתיחות הגוברת בצפון עם חיזבאללה.

קבינט הקורונה

חברות פורום דבורה קוראות לממשלה לשנות את הרכב קבינט הקורונה כך שנשים תיקחנה בו חלק פעיל.

הדרה בימי קורונה

"פורום דבורה" דורש מיו"ר הועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי לקיים דיון דחוף בנושא הייצוג החסר של נשים בניהול הקורונה

הדרת נשים מפורומים ביטחוניים – עוד מתכון להחלטות לא מוצלחות

אנו, חברות פורום דבורה, ששרתנו בתפקידים בכירים במערכות הביטחוניות והמדיניות במדינת ישראל, רואות בהדרה המתמשכת והשיטתית של נשים ממוקדי קבלת ההחלטות והשיח הציבורי בנושאים ביטחוניים ומדיניים, מציאות מטרידה ומחייבת שינוי. כך לדוגמא הדברים שאמר לאחרונה רוה"מ: "יש פורומים שונים שאין בהם נשים, כמו כמה מהפורומים הביטחוניים. מה שחשוב זה שההחלטות יתקבלו וכמה שיותר מהר".

על משבר, חירום וכוחן של מילים

מאמרה של חברת פורום דבורה ד"ר כרמית פדן בנושא השימוש במשוגים המעודדים שינוי התנהגותי בעת חירום.

©2020 by Forum Dvorah