©2019 by Forum Dvorah

סמינר היכרות של פורום צ'רני לדיפלומטיה חדשה

ביום שישי ה-13 בדצמבר 2019 קיימנו סמינר הכרות עבור חברות הפורום עם פורום צ'רני לדיפלומטיה חדשה. הסמינר, שהתקיים במרכז צ׳רני ליישוב סכסוכים בקמפוס בית הספר EMIS בכפר הירוק כלל סקירה של השגריר עידו אהרוני בנושא דיפלומטיה חדשה וסדנא לניהול אפקטיבי של ממשקים בין–תרבותיים: ישראל בזירה הביטחונית שהעבירה ד״ר אפרת אלרון.

אירוע עם רשת הדיפלומטיות בנושא החלטת מועבי"ט 1325

יום שני, ה-04.11 התארחנו באירוע של רשת הדיפלומטיות בארץ, בשיתוף עם ארגון איתך מעכי בנושא החלטת מועצת הביטחון 1325 ​ האירוע התקיים בבית השגריר השוודי. במהלך האירוע הציגה ראש חטיבת או"ם וארגונים בינ"ל במשה"ח את הפעילות המדינית בהובלת משה"ח במטה, במשלחות ישראל לאו"ם ובנציגויות, העוסקות בקידום ובהעצמת נשים ושוויון מגדרי. עו"ד נטע לוי רכזת מארגון איתך מעכי דיברה אודות פעילות הארגון. לאחר מכן התקיים פאנל בהשתתפות אל"מ במיל' עו"ד פנינה שרביט ברוך, ראש התוכנית למשפט ובטחון לאומי במכון למחקר בטחון לאומי ויו”ר פורום דבורה; דנה וייס, אשת תקשורת בכירה, חברת החדשות; נדיה חמדן, ראש מרכז נעמ"ת בגליל; ואסתי רידר אינסורסקי, פעילה פמיניסטית חרדית.

ביקור של פורום דבורה בחברת החדשות

ביום שני, ה-29 ביולי ביקרנו בחברת החדשות. סיירנו במקום, שמענו על העבודה המרתקת של המפיקים וכמה סודות של אנשי המקצוע, ודיברנו עם אבי וייס, דנה וייס גיא סודרי. ​ השיחה עם שלושת הדוברים הייתה מעניינת במיוחד. שמענו משלושתם אודות הרצון והניסיון להביא נשים נוספות להשתתף בפאנלים ותוכניות בנושאי בטחון ומדיניות. בין יתר הנושאים שהועלו, דנה ציינה שנשים בדרך כלל יוותרו על ההזדמנות להופיע בתקשורת, מכיוון שאינן חשות שהן מומחיות בנושא. היא ציינה שמכיוון שלכל דובר/ת יש רק מספר דקות, סביר להניח שהדוברת תוכל לענות על השאלות בצורה מקצועית ביותר וחבל לוותר על ההזדמנות להשתתף כדוברת.

שולחן עגול עם בכירה ממשרד ההגנה הבריטי

ביום רביעי ה-29 במאי קיימנו מפגש עם פרנסס טאמר, אחראית על דסק מזה"ת במודיעין של ממשרד ההגנה הבריטי. במפגש דיברו גם יו"ר הוועד המנהל של פורום דבורה, אל"מ במיל. עו"ד פנינה שרביט ברוך, חברת הוועד המנהל של פורום דבורה, סגנית ראש המל"ל לשעבר אורנה מזרחי, וסגנית יוהל"ם סא"ל אשרת בכר. באירוע דיברנו אודות הנסיון להשיג שוויון מגדרי בבריטניה ובישראל במערכות הבטחון. דיברנו על החשיבות של תהליכי מנטורינג, ועל המשמעות של נשים בעמדות בכירות על מנת לשנות מערכות. ​ שולחן עגול עם בכירה ממשרד ההגנה הבריטי

מפגש עם מפקדת אנטס"ו בנושא שירות נשים באזורי קונפליקט וסוגיות הקשורות במפגש עם אוכלוסייה אזרחית

ביום שישי ב-5 ביולי קיימנו מפגש מרתק בנושא שירות נשים באזורי קונפליקט וסוגיות הקשורות במפגש עם אוכלוסייה אזרחית. באירוע, שהתקיים בחסות השגרירות הקנדית, דיברו האלופה קריסטין לונד, ראש אונטס"ו ואל"מ במיל. ד"ר קרן גינת, לשעבר ראש מחלקת בריאות הנפש במקרפ"ר, בהנחייתה של אל"מ במיל. עו"ד פנינה שרביט ברוך. במהלך האירוע האלופה לונד שיתפה בחוויות מעברה המרתק, שכלל הצבות באזורי עימות ופיקוד על כוחות שמירת שלום וד"ר קרן גינת שיתפה בחוויותיה מהשתתפות במשלחות צה"ל באזורי אסון. שלוש הדוברות חלקו עם הנוכחים מניסיונן המקצועי, הכולל אתגרים מולם נשים משרתות צריכות להתמודד (בעבודה השוטפת מול עמיתיהן, מאבק בסטריאוטיפים וקשיי הסתגלות), וכן דיברנו על היתרונות שיש לנשים המשרתות (בצורת החשיבה, היכולת להניע תהליכים אחרים ולדבר עם פלגי אוכלוסיה שונים), במיוחד בסוגיות של התמודדות עם אוכלוסייה אזרחית באיזורי קונפליקט. דיברנו גם על החשיבות של יצירת רשת נשים מקצועית תומכת, על מנטורינג ועל חשיבות מודלים לחיקוי.

הרצאות טד של חברות הפורום בפני משלחת נשים של ארגון ה- FIDF

ביום שבת ה-09.03.2019 נפגשנו עם משלחת של נשים מארצות הברית שהגיעו לארץ במסגרת משלחת של ארגון ה- FIDF. את המשלחת הובילה חברת הוועד המנהל של פורום דבורה תא"ל (במיל') גילה כליפי-אמיר. במהלך המפגש שמענו הרצאות מחברות הוועד של הפורום בנושאים: אל"מ (במיל') עו"ד פנינה שרביט ברוך דיברה אודות החלת דיני המלחמה על המאבק בטרור, עו"ד דבורה האוסן כוריאל נתנה סקירה בנושא ההתמודדות ברמה המדינית עם טרור קיברנטי ואל"מ (במיל') מירי איזין דיברה בנושא סיוע הומניטרי ישראלי, לרבות מול סוריה.

דיון שולחן עגול עם אל"מ רוני ווסטרמן, הנספחת הצבאית הבריטית

ביום שישי ה-08.03.2019 קיימנו דיון שולחן עגול עם הנספחת הצבאית הבריטית, אל"מ רוני ווסטרמן (Colonel Ronnie Westerman), בבית השגריר הבריטי ברמת גן. באירוע חברת הוועד המנהל של פורום דבורה, סימה שיין, הציגה את הסוגיות הביטחוניות הישראליות ואל"מ רוני ווסטרמן הציגה את הסוגיות הביטחוניות שעל הפרק בבריטניה. לאחר מכן קיימנו שיחה מרתקת אודות בטחון ומגדר בישראל ובבריטניה. ​

יום עיון בנושא חוסן לאומי במצבי חירום בשיתוף עם קרן קונרד אדנאואר

ביום שני ה-10 לדצמבר 2018 התקיים יום העיון של פורום דבורה בשיתוף עם קרן קונרד אדנאואר בנושא"חוסן לאומי במצבי חירום". יום העיון עסק בסוגיות שונות הקשורות לחוסן לאומי איתן ישראל מתמודדת בשנים האחרונות, ביניהן: התמודדות עם טרור, סיוע ישראלי בינלאומי במצבי חירום, שיתוף פעולה אזורי באסונות טבע וחוסן לאומי ביישובי עוטף עזה. במהלך יום העיון היה לנו חשוב לשים דגש על חשיבות שיתוף הפעולה בין גופים ממשלתיים ואזרחיים במצבי חירום, ויצירת דיאלוג בין גורמים שונים העוסקים בנושא, כולל שיח על הקיים, החסר, הנדרש ואולי גם יצירת הקשרים לשיתוף פעולה חדשים. הדוברים במהלך היום כללו: ד"ר אלכסנדר ברקל,מנהל קרן קונרד אדנאואר בישראל, רב גונד בדימוס תא“ל במיל. אורית אדאטו, עו“ד דבורה האוסן כוריאל, תא“ל במיל‘ ניצן נוריאל, ד“ר ציפי ישראלי, אורנה מזרחי לשעבר סגנית ראש המל"ל, מר עינב לוי, מר דני קהאן, מר קובי וימיסברג, ד"ר עודדה בנין גורן, השגריר פלג לוי, עו“ד אתי לבני, הגב' אדוה אשל רבינוביץ, עו״ד ד"ר ציפי איסר-איציק, תת ניצב סיגל בר צבי, תא“ל במיל‘ ישראלה אורון, הגב' ניבה ראם , מר יונתן שושן, אל“מ במיל’ יחיאל קופרשטיין, ד“ר תמר לביא.