אירועים הבאים

פורצות קדימה* - "איך לשיחק את המשחק ולהצליח

יום רביעי ה-24.06 בשעה 20:30
היינו רוצות להאמין שעולם העבודה הוא שוויוני, וההתקדמות בו אינה תלוית מגדר, אבל המציאות והנתונים מוכיחים אחרת. בשנת 2019, נשים בישראל ובעולם עדיין מהוות מיעוט במנהיגות חברות, ארגונים ועסקים עצמאיים, מטרת 'פורצות קדימה' הינה לשנות מציאות זו!

בהרצאה אנו מזמינות את המשתתפות:
* להיחשף לנקודת מבט חדשה על עולם העבודה והמשחק הארגוני.
* להבין את כללי המשחק הארגוני.
* להתעמק בחסמים והאתגרים שאופייניים יותר לנשים בקריירה.
* לקבל כלים יישומיים לפרוץ קדימה.
 

למידע נוסף ולרישום לאירוע לחצו כאן

????? ?????? ????? ? ???? ?????? ????? c

אירועים קודמים

וובינר עם ד"ר אורלי שטרן -IHL's Principle of Distinction and Women in Armed Groups

ביום חמישי ה-18 ביוני קיימנו וובינר עם ד"ר אורלי שטרן בנושא:  "International Humanitarian Law’s Principle of Distinction and Women in Armed Groups.” 

האירוע היה פרי שיתוף פעולה עם מרכז מינרבה לשלטון החוק במצבי קיצון ועמותת עלמ"ה - עמותה לקידום משפט בינ"ל הומניטרי בישראל. 

לצפייה בווניבר המלא לחצו כאן

18.jpg

וובינר מיוחד - עדכון אודות פעילות חברות פורום דבורה בתקופת הקורונה

במהלך הוובינר שמענו שלוש סקירות מרתקות -
יו"ר הפורום, אל"מ רונית לבבי מורד דיברה אודות פעילות צה”ל בתקופת הקורונה, וחברת הוועד המנהל של פורום דבורה ד"ר מיטל עירן יונה, והיו"ר היוצאת של הפורום אל"מ במיל' עו"ד פנינה שרביט ברוך שיתפו אתנו בעבודה שלהן כחברות בוועדה המייעצת למל"ל בתקופת הקורונה.
הייתה השתתפות מרשימה ומגוונת של חברות הפורום, כולל חברות מייסדות, חברות בפורום 2.0 – פורום הצעירות שלנו, חברות עמותה ועוד.
שנשאלו שאלות מעניינות, היה שיח פתוח וערב מלמד עבור כולנו.. 

18.jpg

מפגש מקוון עם שגרירת גרמניה בישראל

ביום חמישי ה-21 במאי קיימנו וובינר מיוחד עם שגרירת גרמניה בישראל, ד"ר סוזנה ואזום-ריינר עבור חברות בפורום הצעירות שלנו, פורום דבורה 2.0. המפגש התמקד בנושא החלטת מועבי"ט 1325, וקידום נשים במדיניות חוץ. השגרירה שיתפה אותנו בסיפורים, תובנות וטיפים מתוך הנסיון המקצועי העשיר שלה בעולם הדיפלומטיה ובתחום המשפט הבין-לאומי. דיברנו על היחסים המיוחדים בין גרמניה וישראל, על הלמידה ההדדית בנושא נשים, שלום ובטחון (Women, Peace and Security), קידום תוכנית לאומית ליישום החלטה 1325, חשיבותן של נשים בעמדות של קבלת החלטות ועוד.

18.jpg

וובינר עם פרופ' אילת הראל שלו "נשים לוחמות בצבא - על מה המהומה"

ביום ראשון ה-10.05 קיימנו מפגש מקוון עם פרופ' אילת הראל שלו בנושא "נשים לוחמות בצבא –על מה המהומה?" ולרגל צאת הספר החדש שלה. 

הספר מציג נרטיבים של לוחמות ותומכות לחימה בצבא. בנוסף, הספר נע מעבר לנרטיבים כדי להציע נקודות מבט שונות לגבי השאלות הבאות: מדוע חשוב לחקור נשים בקרב? מה החוויות שלהן מלמדות אותנו? מתי החיילות ויוצאות הצבא מבטאות באופן אקטיבי את קולותיהן ומתי הן משתיקות את עצמן? מה המשמעות של שירות נשים כלוחמות עבור הממשל והחברה הרחבה יותר? הספר מדגיש אם כן את החשיבות של הכללתו של הנושא, אשר אינו נחקר דיו- קולותיהן של נשים כלוחמות וכשחקניות מדינה אלימות- במחקרים ביקורתיים ללימודי ביטחון (Critical security studies). 

להקלטה של האירוע לחצו כאן.

18.jpg

וובינר עם מירי איזין בנושא גיאו פוליטיקה אזורית בעידן קורונה: בין שת"פ לעוינות".

ב-20.04 קיימנו בהרצאה מקוונת של אל"מ במיל' מירי איזין, אחת משלנו, בנושא גיאו-פוליטיקה אזורית בתקופת הקורונה. מירי דיברה על חוסר הוודאות בתקופה הקרובה, על נושאים דמוגרפיים ותעסוקה, על המלחמה בסוריה והמשבר ההומניטרי הגדול שם, כולל נושא התפרצות הנגיף במחנות פליטים, על שיתופי פעולה אזוריים ועל המשך האיומים הקיימים על ישראל.

הוובינר היה בשיתוף פעולה עם מספר ארגונים, כולל NATAN-International Humanitarian Aid, בית הספר לסיוע הומניטרי, SID-Israel, Pears Program for Global Innovation, התכנית לניהול מצבי חירום ואסון אוניברסיטת תל אביב ומש"ב. לצפייה בהרצאה המלאה של מירי לחצו כאן.

18.jpg

©2020 by Forum Dvorah