גלית פלצור

גלית פלצור היא כלכלנית מומחית לניהול סיכונים לתאגידים מאסונות טבע ואירועי קיצון. 

כיום היא דוקטורנטית לכלכלה במחלקה לכלכלה בין-לאומית באוניברסיטת פוזנן לכלכלה ועסקים, בנושא ״ניהול סיכונים של אסונות טבע והשלכתם על תאגידים עסקיים״ ועוסקת בייעוץ וליווי גופים ציבוריים ופרטיים בתחומי המומחיות שלה, לרבות חברה בצוות המומחים המייעץ למל"ל בנושא התמודדות עם נגיף הקורונה. 

פלצור סיימה תואר ראשון בכלכלה ויחסים בין-לאומיים ותואר שני, ביחסים בין-לאומיים ולימודי אירופה באוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת התזה לתואר השני התמקדה בנושא השפעת הטרור האסלאמי על מדיניות קבלת פליטים מוסלמים. 

לפני שפנתה ללימודי הדוקטורט, פלצור כיהנה במספר תפקידים בכירים במגזר הציבורי, וביניהם, ראש אגף כלכלה ותקינה והמפקחת על המחירים במשרד להגנת הסביבה ורפרנטית באגף התקציבים במשרד האוצר לתחומי חקלאות, תיירות ואיכות הסביבה.

כמו כן, היא כיהנה בתפקידי ניהול וחברות בדירקטוריונים של חברות, קרנות ורשויות ממשלתיות. 

פלצור גם כיהנה כיושבת ראש של קבוצת עבודה של ה-OECD העוסקת בנושא אקלים, השקעות ופיתוח (WPCID, Working Party on Climate, Investment and Development). 

היא הייתה חברה בצוות המשא ומתן של ישראל לדיונים בנושא אמנת המסגרת של האו"ם בדבר שינוי האקלים (UNFCCC) ונציגת ישראל לפורום למימון השקעות ירוקות של ה-OECD וכיום נחשבת לאחת המומחיות הגדולות בישראל לתחום מימון ואקלים.

גלית פלצור נמנתה עם 40 הצעירים המבטחים של מגזין TheMarker בשנת 2011.

גלית פלצור

מומחיות

כלכלה, ניהול סיכונים, היערכות לאסונות ואירועי קיצון, אקלים וסביבה