פורום דבורה 2.0

פרויקט המנטורינג של פורום דבורה לנשים בדרג ניהול ביניים

אחת מנקודות החוזק של פורום דבורה היא רשת חברות הפורום, מומחיות ומקצועניות בתחומי הבטחון הלאומי הפועלות יחדיו. במהלך 2018 החלטנו להשקיע בדור הבא ולעזור לקדם נשים צעירות בתחומים בהם עוסק הפורום. הקמנו את ״פורום דבורה 2.0״, פרויקט המיועד לנשים בדרג ניהול ביניים. 

מטרת הפרויקט הינו קידום נשים סביב שנות ה-30 שלהן, העוסקות מזה שלוש שנים לפחות בתחומי הביטחון הלאומי ומדיניות החוץ על ידי יצירת רשת מקצועית וחברתית Networking בין חברות פורום 2.0 וכן בינן לבין חברות פורום דבורה הבכירות יותר, על מנת להיעזר בניסיון וברשת הקשרים של אותן נשים שכבר פרצו את הדרך. 

בין המשתתפות - קצינות ומפקדות בצה"ל ובגופי בטחון נוספים, אקדמאיות, עיתונאיות, נשים מהמגזר השלישי ועוד. כיום מספר הנשים הרשומות בפורום 2.0 עומד על כ-100 אך אנו מקבלות פניות הצטרפות כל העת (לרוב מפה לאוזן ודרך חברה מזמינה חברה). 

מפגשי פורום 2.0 מתקיימים אחת לחודשיים, ותכני המפגשים הותאמו לרצונותיהן של המשתתפות (על פי שאלונים ושיחות שערכנו איתן).

להלן חלק מהתכנים שעסקנו בהן במפגשים הקודמים: 

  • דיוני שולחן עגולים בנושאים כגון: הבנת הפוליטיקה הבין-ארגונית כמנוף לקידום, מעבר בין תחומי עבודה, בקשת העלאה, התמודדות עם אתגרים מקצועיים. 

  • פעילות ספיד-נטוורקינג של המשתתפות.

  • סדנאות כגון: סדנאות "העברת מסרים", סדנת "I am Remarkable" בהובלת גוגל ישראל, סדנה "פורצות קדימה", סדנת יישום כלים מעולם המשא ומתן בהובלת תא"ל במיל' ישראלה אורון. 

  • פעילות בסגנון THE HOT CHAIR - שיטה שמאפשרת למצות את החכמה של הקבוצה ולנצל את הניסיון של כל אחת מאתנו. מספר משתתפות הציגו דילמות מקצועיות שהן מתחבטות בהן כעת ושאר המשתתפות תרמו את מחשבותיהן בנושא והציעו רעיונות לפתרון הדילמות. 

  • מפגשים ייעודיים לנשים המשרתות במערכת הביטחון.

  • מפגש עם שגרירת גרמניה בישראל בנושא הקריירה הדיפלומטית. 

  • מפגש בנושא קביעה ויישום מדיניות החוץ של מדינת ישראל עם אורנה מזרחי, לשעבר סגנית ראש המל"ל ודיפלומטית בכירה ממשרד החוץ. 

בנוסף, במהלך שנת 2020 פתחנו תוכנית מנטורינג מסודרת, אחת-על-אחת, בין מנטוריות בכירות מפורום דבורה ובין חברות פורום 2.0, בה השתתפו 17 מנטוריות ו-18 מנטיז, ובתחילת 2021 נצא לסבב נוסף של התוכנית הזו. 

לחברות פורום 2.0 גם קבוצת ווטסאפ ייעודית, והמשתתפות אף מוזמנות להצטרף לפעילות הנוספת של עמותת פורום דבורה. כלל האירועים של פורום דבורה 2.0 הן בדלתיים סגורות, אוף-רקורד וכל מה שנאמר הינו רק בין המשתתפות על מנת לאפשר שיח פתוח וגלוי.
  

©2020 by Forum Dvorah