פורום דבורה: נשים במדיניות חוץ וביטחון לאומי 

הינו עמותה א-מפלגתית ללא כוונת רווח, המורכבת מרשת של נשים מקצועיות במגוון תחומים הקשורים לביטחון הלאומי ולמדיניות החוץ של ישראל.

"מימי האבות ועד החשמונאים, עומדת דמותה של דבורה כדמות פלאים של האישה העליונה, המחוננת במכלול סגולות מפוארות ונדירות גם בגבר וגם באישה: חזון, גבורה, כושר מנהיגות, נבואה, מצביאות, שירה, נדיבות-לב."

דוד בן גוריון "בעקבות דבורה", בנאום מה-01 במארס 1951 בטקס סיום קורס קצינות במחנה צריפין.

מטרות הפורום

פעולה להכללתן של נשים בתהליכי קבלת החלטות לאומיות, משלחות רשמיות, ועדות וצוותי משא ומתן, לרבות אלו העוסקים בתהליכי שלום אזוריים.

הרחבת השיח הביטחוני הלאומי של מדינת ישראל, תוך גיוון המשתתפים והמשתתפות והיקף הנושאים הכלולים בהגדרת הביטחון הלאומי.

הבטחת השתתפותן השוויונית של נשים בממסד הביטחוני הישראלי, על ארגוניו השונים.

אירועים אחרונים

סמינר היכרות של פורום צ'רני לדיפלומטיה חדשה

ביום שישי ה-13 בדצמבר קיימנו סמינר הכרות עם פורום צ'רני לדיפלומטיה חדשה. הסמינר כלל סקירה של השגריר עידו אהרוני בנושא דיפלומטיה חדשה וסדנא לניהול אפקטיבי של ממשקים בין–תרבותיים: ישראל בזירה הביטחונית שהעבירה ד״ר אפרת אלרון.

אודותינו

מאגר מומחיות בטחון לאומי ומדיניות חוץ

פורום הצעירות - פורום דבורה 2.0

פורום דבורה פועל להכללת נשים בוועדות רשמיות העוסקות בסוגיות של מדיניות חוץ וביטחון, לרבות בנושאים שנוגעים למעמדן וקידומן של נשים בצה"ל ובמערכת הביטחון, וכן לשילוב נשים בדיונים אקדמיים, כנסים, פאנלים מקצועיים ובתקשורת הישראלית בנושאי ביטחון בארץ ובעולם.

 

הפורום פועל מתוך שותפות עם גורמים מתוך הכנסת, הממשלה וארגונים אזרחיים; זאת, מנקודת המבט כי השתתפותן של נשים תורמת לפיתוח ולהעשרת השיח הביטחוני והמדיני הישראלי. 

  • LinkedIn Social Icon
  • Facebook
  • Twitter

©2020 by Forum Dvorah