top of page

אות פורום דבורה

מנהיגות נשית בפורום דבורה

פורום דבורה נוסד מתוך ההבנה שנשים מהוות חלק בלתי נפרד מתהליכי קבלת ההחלטות בתחום הביטחון הלאומי והחוץ של מדינת ישראל. הפורום פועל במספר ערוצים לקידום והעצמת נשים מנהיגות, מתוך הכרה בתרומתן הייחודית והחשובה בכל הרמות.

בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, נשים עדיין מתמודדות עם אתגרים משמעותיים בייצוגן בתחומי הביטחון והחוץ.

 

נתוני 2024 מראים כי שילוב  נשים בעמדות מפתח בתחומים אלו נמוך בהרבה מהמצופה, דבר המדגיש את הצורך בהמשך מאמצים להגדלת השוויון המגדרי במוקדי קבלת ההחלטות.

נתונים על היעדר ייצוג נשים בתחומי הביטחון והחוץ בישראל

נתונים עיקריים:

  • בקבינט המדיני-ביטחוני: מתוך 12 חברים, רק אישה אחת.

  • בוועדת חוץ וביטחון: מתוך 19 חברים, רק 3 נשים.

  • בפורום מטכ"ל: מתוך 34 קצינים, רק 3 קצינות.

  • בצה"ל: ישנן רק 5 תא"ליות.

  • בנציגויות משרד החוץ: שליש מהשגרירים המצייגים את ישראל בעולם הם נשים.

  • משרדי ממשלה: מתוך 39 מנכל"ים, רק 2 נשים.

תמונה של WhatsApp‏ 2024-06-05 בשעה 13.12.19_c2eb7815.jpg
YYY_0368_edited_edited_edited.jpg
WhatsApp Image 2024-06-21 at 15.49.33.jpeg
מאיה תמונה איכותית.jpg

הגשת המועמדות לאות פורום דבורה 2023 ​עבור נשים פורצות דרך בתחומי הביטחון הלאומי ובמדיניות החוץ נדחתה עקב מלחמת ה-7 באוקטובר !

פורום דבורה, נשים במדיניות חוץ וביטחון לאומי היא עמותה א-מפלגתית, ללא כוונת רווח, שנועדה לקדם שילוב של נשים בתחומי הביטחון ומדיניות החוץ של ישראל, באמצעות יצירת רשת של נשים מקצועיות בתחומים אלה.

 

החזון שלנו הוא ייצוג שוויוני לנשים במוקדי קבלת ההחלטות בנושאים ביטחוניים-מדיניים, בממסד הביטחוני-מדיני הישראלי ובשיח הציבורי, על בסיס ההבנה כי יש בכך כדי לתרום לביטחון הלאומי של ישראל.

 

מדובר בעמותה ייחודית מבחינת מטרותיה ומאפייניהן של המשתתפות בה, המגיעות ממגוון דעות ורקעים, כאשר המכנה המשותף הוא העיסוק בתחום הביטחוני והמדיני.

 

מדי שנה אנו מתכבדות להעניק את אות פורום דבורה לנשים מובילות ומשפיעות בתחומי ביטחון לאומי ומדיניות חוץ.

נשים אשר יצרו שינוי והיו או עודן מובילות ומשפיעות בתחומי הביטחון הלאומי ומדיניות החוץ בזכות מקצועיותן ומומחיותן.

מועד אירוע הענקת אות פורום דבורה יעודכן בהמשך

 

מוזמנות לספר לנו אודות נשים מעוררות השראה, מובילות ומשפיעות, אשר יש בעשייתן כדי לתרום לקידום נשים, שלדעתכן.ם ראויות לקבל את אות הפורום לשנת 2023.

אות פורום דבורה לשנת 2023 יוענק לארבע נשים בתחומים הבאים:

  • אות פורום דבורה מפעל חיים

  • אות פורום דבורה בתחום הביטחון הלאומי

  • אות פורום דבורה בתחום מדיניות חוץ

  • אות פורום דבורה מנהיגות צעירה

 

ניתן להציע מועמדות לקבלת האות באחד האופנים הבאים:

- ללא ידיעת המועמדת;

- בתיאום עם המועמדת;

- מועמדות עצמית.

 

מועד אחרון להגשת המועמדות יעודכן בהקדם

*ניתן להגיש מועמדות על יותר ממועמדת אחת וליותר מקטגוריה אחת.

בחירת המועמדות לקבלת אות פורום דבורה תהיה בידי ועדה ייעודית המורכבת ממייסדות פורום דבורה ונציגות הועד המנהל של פורום דבורה.

בסמכות הועדה לבקש המלצות במידת הצורך.

בכל שאלה ניתן לפנות אלינו במייל Forumdvorah@gmail.com

 

אות פורום דבורה לשנת 2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האירוע התקיים במעמד עו״ד מיכל הרצוג, רעיית נשיא המדינה, שהעניקה את הפרסים. עשרות נשים הוגשו כמועדות, הייתה ועדה מתוכה נבחרו ארבעת הזוכות לשנת 2022.

1. אות פורום דבורה מפעל חיים הוענק למועמדת פורצת דרך בתחומה, אשר פעלה לקידום ושילוב נשים לאורך שנים רבות וסללה את הדרך לאחרות, לימור לבנת. לבנת, פעלה ללא לאות, לקידומן של נשים ושילובן בחברה הישראלית, למניעת אפליית נשים והדרתן מהמרחב הציבורי. אנו רואות בלימור לבנת דוגמה לכוחן של נשים בישראל להשפיע בכוח יושרתן, אומץ ליבן, מחויבותן ותבונתן לשתף פעולה, לשם קידומן של
נשים באשר הן והפיכת החברה הישראלית לצודקת ושוויונית יותר. ולמען צדק מגדרי וצדק חברתי.

2. אות פורום דבורה בתחום הבטחון הלאומי הוענק לצוות המל"ל בראשותה של הגב' מיכל יניב. הצוות הוביל למהלך ההיסטורי של הקמת הוועדה המייעצת למטה לביטחון לאומי להטמעת חשיבה מגדרית במצבי חירום. אנו רואות בצוות המל"ל ובגב' מיכל יניב, שעמדה בראשו, דוגמה למקצועיות, לנחישות ולחשיבות בשיתוף פעולה וגיוון דעות לצורך זיהוי תהליכים ודיוקם, לשם עשייה פורצת דרך שיש בה כדי להיטיב עם נשים, בעתות חירום, ברמה הלאומית.

3. אות פורום דבורה בתחום מדיניות חוץ הוענק לג'ואנה לנדאו. לנדאו היא יזמית, שהקימה את VIBE ISRAEL, ארגון ללא כוונת רווח, הפועל לשינוי השיח על ישראל בארץ ובעולם, לצד זאת, פועלת ג'ואנה להעצמתן של נשים במגוון תחומים. 

4. אות פורום דבורה מנהיגת דור העתיד, מחדשת ומובילה בתחומי הבטחון הלאומי ומדיניות החוץ הוענק לרס"ן נטע בלום, ראש מדור סייבר במנהל לפיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות במשרד הביטחון. רס"ן בלום היתה האישה היחידה בתכנית המצוינות "ברקים" והובילה לפיתוח הדור הבא של המערך האווירי. רס"ן בלום הקימה את מיזם "את- קידום תלמידות למנהיגות טכנולוגית נשית", במסגרתו היא מנהלת מאות מתנדבות מהתעשייה והאקדמיה אשר חושפות נערות ברחבי הארץ לנושאים חדשניים בעולמות הטכנולוגיה ומקנות להן ליווי והכוונה בתחומי היזמות הטכנולוגית. אנו רואות ברס"ן נטע בלום דוגמה ומופת לכוחן של נשים ליזום, לחדש ולהוביל מהלכים נרחבים המשפיעים על דור העתיד ועל החברה הישראלית בכללותה. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אות פורום דבורה לשנת 2021

הייתה לנו הזכות להעניק מספר אותות לנשים מעוררות השראה - נשים, אשר כל אחת בתחומה מהווה מודל לחיקוי עבורנו, פורצת דרך ומובילה בתחומה.

אות פורום דבורה לבטחון לאומי הוענק לניצב סיגל בר-צבי, ראש אגף מבצעים במשטרת ישראל

אות פורום דבורה למדיניות חוץ הוענק לשגרירה מירב אילון-שחר, שגרירת ישראל למוסדות האו"ם בג'נבה

אות מפעל חיים הוענק ל-ר׳, ראש אגף לשעבר במערכת הביטחון

אות פורום דבורה מיוחד למאבק בקורונה הוענק לטל לוי דיאמנשטיין, קצינת התנהגות אוכלוסייה בפקע"ר במילואים.

את הנאום המרכזי באירוע נשאה עו״ד מיכל הרצוג, רעיית נשיא המדינה אשר בדבריה חיזקה את כל עובדות הציבור, ובמיוחד במערכת הבריאות המהווה חלק משמעותי ממערך הביטחון הלאומי שלנו. כמו כן בירכה אותנו יו״ר הקואליציה חברת הכנסת עידית סילמן, שדיברה על אתגרים העומדים בפני נבחרות ציבור, וסוגיות בבטחון אישי ולאומי. 

bottom of page